Projekt "Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej"

Od początku roku szkolnego wszystkie klasy drugie uczestniczą w projekcie „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”. Organizatorem projektu jest Ośrodek Kultury Filmowej Iluzja w Częstochowie. Nie są to jednak zwykłe seanse filmowe, znane nam z Cinema City czy innych multipleksów. Co miesiąc dzieci oglądają w kinie OKF Iluzja film, a następnie na jego podstawie tworzą różnorodne prace plastyczne.

Przy okazji dowiadują się wielu ciekawych informacji o kraju, z którego dany film pochodzi. Filmy są różnorodne i skłaniają dzieci do myślenia. W ciągu ostatnich trzech miesięcy drugoklasiści obejrzeli następujące filmy: „Szybcy i śnieżni” (Kanada), „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” (Szwecja) i wzruszającą bajkę „Nawet myszy idą do nieba” (Czechy).

Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne seanse.