• Odwiedziło nas: 6419579

Pamiętaj chemiku młody...

14 marca 2024 r. odbył się finał XII Międzywojewódzkiego Turnieju Chemicznego dla Uczniów Szkół Podstawowych "Młody Chemik". Wzięli w nim udział uczniowie klasy VIII a: Bartosz Chlebowski, Maciej Piekacz i Michał Policiński.

Konkurs zorganizowali pracownicy Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie oraz V Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Zmagania dotyczyły teoretycznej wiedzy chemicznej oraz praktycznego wykorzystania tychże informacji w laboratorium. Nasi uczniowie napisali test oraz wykazali się umiejętnościami w pracowni chemicznej UJD. Teraz czekają na wyniki konkursu.

Nad przygotowaniem młodych chemików do konkursu czuwała pani Monika Jaworska-Kleszcz, a w finale konkursu chłopcom towarzyszyła pani Ewa Zyngier.