Ogólnopolski Tydzień Uważności

Uczniowie klasy I b wzięli udział w Ogólnopolskim Tygodniu Uważności obchodzonym pod hasłem "Oddech jest super, jest moją siłą".

Podczas tego niezwykłego tygodnia, w ramach kilkuminutowej "uważnej przerwy", uczniowie mogli się wyciszyć i pobyć z własnymi myślami, zadbać o równy oddech. Dzięki wprowadzeniu treningu świadomego oddechu dzieci mogły uzyskać wewnętrzny spokój, nauczyć się uważności, pewności siebie, zyskać energię, rozluźnić się i zrelaksować. Z każdym dniem dzieci wydłużały czas swojej koncentracji, wyrabiały nawyk "bycia tu i teraz" oraz uczyły się rozpoznawać i kontrolować swoje emocje. Wszystkiego tego uczyła dzieci Pani Agnieszka Żebrowska - wychowawczyni.

Uczniowie ulepili ślimaki, które przypominać im będą, że prawidłowe, powolne i świadome oddychanie jest warunkiem uzyskania wewnętrznego spokoju i skupienia uwagi.

Bądźmy uważni, bo "Oddech jest super, jest naszą siłą!"