Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Wyjątkowa lekcja muzyki w Szkole Podstawowej nr 50 w Częstochowie

Poranek z „Tańcami świata”
Podobnie jak na turniejach tańca towarzyskiego w klasie tańców standardowych w takt walca angielskiego wkroczyły na parkiet 4 marca 2008r. w SP nr 50 trzy pary uczniowskie ze Szkoły Tańca „Szyk” Jarosława i Joanny Radeckich  w Częstochowie.

Młodzi adepci sztuki tanecznej: Łukasz Szmulka i Marta Nagórska /kl. VI/ , Bartek Jagielski i Joanna Nabiałek /kl. IV/ oraz Kacper Bigosiński i Zuzia Radecka /kl. III/ zaprezentowali przy koncertowej grze filharmoników częstochowskich: Tadeusza Kremblewskiego /gitara basowa/, Roberta Jureckiego /instrumenty klawiszowe/ i Marcina Serwacińskiego /perkusja/ cztery tańce standardowe oraz cztery latynoamerykańskie.

To już 20. poranek z cyklu „Z muzyką na ty” realizowany w naszej szkole przy współpracy z Filharmonią Częstochowską. Taka forma spotkania sprawia, iż lekcja jest o wiele żywsza niż tradycyjna i cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony uczniów.

Koncert „Tańce świata” prowadzony w konwencji pokazu tańca towarzyskiego  przybliżył publiczności charakterystyczne cechy poszczególnych tańców – ich tempo,  figury, dynamikę i ruch..
- Jesteśmy wszyscy pod wrażeniem tego widowiska – mówi Marta z VI c.
- Wyjątkowo szybko skończyła się ta lekcja, prosimy o bis – dopowiada Kuba   z IV c. Chyba też sam zacznę naukę tańca! Program prowadziła nauczycielka muzyki mgr Alina Bednarz.
Koordynatorką spotkania była mgr Aleksandra Słaby.