Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Jak co roku - Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/1011

Wybiła już godzina.
Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite
nad książką szkolną, nad zeszytem....
Życzymy Wam wszystkim na początek
szkolnego roku-samych piątek!

I znów pierwszego września, w dzień piękny, jeszcze letni, cała społeczność naszej szkoły zainaugurowała nowy rok szkolny. Uczniowie pięknie ubrani, wypoczęci i uśmiechnięci, wielu z nich ze swoimi rodzicami i opiekunami zjawili się w szkole, gdzie odbyły się spotkania z wychowawcami klas. Nie było w tym roku uroczystej akademii, która od lat uświetnia ten dzień, ale z przyczyn tzw. obiektywnych, czyli remont okien w sali gimnastycznej, nie mogła się tam odbyć. Ale i tak było jak zawsze uroczyście i odświętnie. Z tej okazji wszystkim uczniom naszej szkoły – tym nowym i tym starym, nauczycielom i dyrekcji, pracownikom szkoły oraz rodzicom dzieci składamy najserdeczniejsze i najpiękniejsze życzenia!

Nie zapominamy o naszych przedszkolakach i pierwszakach! Pamiętajcie, że nie taki diabeł straszny, jak go malują i że każdy z nas był kiedyś w pierwszej klasie. Początki na pewno nie będą łatwe, ale wierzymy, że nasza szkoła stanie się Waszą szkołą a nauka w niej niech będzie dla was owocna i przyjemna.

Mamy nadzieje, że pozostali uczniowie tez nie spoczną na laurach i będą brać aktywny udział w życiu szkoły, w konkursach, zawodach sportowych i Olimpiadach rozsławiając imię naszej szkoły na terenie powiatu, województwa a nawet kraju.

Wszystkich nas rozpiera powakacyjna energia, którą chcemy wyładować. Pamiętajmy jednak, że szkoła to placówka, w której obowiązują konkretne reguły i przepisy ustanowione przecież
dla naszego dobra i bezpieczeństwa. Pilnujmy zachowania swojego i swoich kolegów. Niech nasza szkoła będzie miejscem przyjaznym dla ucznia.

A Wy drodzy Nauczyciele? Dla Was pierwszy września oznacza początek ciężkiego, pełnego pracy roku. Życzymy Wam by współpraca z uczniami, układała się jak najlepiej i abyście osiągali sukcesy na polu zawodowym. Pamiętajcie jednak, że uczeń to też człowiek i wiele różnych niesprzyjających okoliczności sprawia, że czasem nie ma on zadania, nie jest przygotowany tak dobrze jak zwykle lub po prostu nie mógł przyjść do szkoły na ważny sprawdzian. Przy odrobinie Waszej wyrozumiałości i naszej chęci do nauki, ten nowy rok szkolny na pewno będzie dla wszystkich udany.