Escape room w szkole? To możliwe!

30 stycznia 2020 r. uczniowie, którzy uczestniczą w zajęciach rozwijających umiejętności z języka francuskiego w ramach projektu „Odkryj w sobie talent”, wzięli udział w nietypowych zajęciach edukacyjnych, w trakcie których sala lekcyjna zamieniła się w escape room!

Na początku uczestnicy zabawy odczytali list Mikołajka, bohatera popularnej francuskiej książki, który zwrócił się do uczniów z prośbą o pomoc w wydostaniu się z domu, w którym zostali uwięzieni on i jego koledzy.

Uczniowie szukali zagadek językowych i logicznych ukrytych w sali lekcyjnej, a po ich znalezieniu, wspólne je rozwiązywali. Celem było odczytanie wskazówki, która umożliwiła znalezienie klucza do domu-pułapki.

Po emocjonującej zabawie uczniowie obejrzeli wspólnie film produkcji francuskiej Miłość pisana Braillem.

Zajęcia poprowadziły panie Małgorzata Płatek i Magdalena Kula.