Muzyczne spotkanie on-line z Kacprem Kuletą

„Czym jest muzyka? Może po prostu niebem, z nutami zamiast gwiazd?"  (Ludwik Jerzy Kern)
7 kwietnia 2021 r. naszym gościem był Kacper Kuleta, uczeń 3 klasy III Liceum im. dr Władysława Biegańskiego w Częstochowie, który kilka lat temu rozpoczął swoją przygodę z muzyką i jest członkiem zespołu muzycznego Wild Drums.

Kacper gra na różnych instrumentach: na bębnach afrykańskich (Djembe, Dundun), bębnach arabskich (Doumbek, Dohola, Bendir), bębnach latynoskich (Bongos, Conga) oraz na flecie irlandzkim Tin Whistle. Jego ulubionym instrumentem jest jednak gitara klasyczna. Licealista łączy grę na różnych instrumentach i robi to z ogromną pasją i zaangażowaniem. Tematem muzycznym, po który często sięga jest muzyka średniowieczna fantasy.
Podczas spotkania on-line Kacper opowiedział uczniom klasy III c o muzyce etnicznej i orientalnej. W swojej prezentacji Kacper wskazał, których instrumentów używa się w różnych częściach Afryki.
O pasji Kacpra Kulety możemy się dowiedzieć więcej:

(5) ‪#‎witcherbooks – eksploruj | Facebook

(5) Wild Drums | Facebook