Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Uratować znaczy żyć

27 kwietnia 2021 r. odbył się IV Regionalny Konkurs Dzieci i Młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej „Uratować znaczy żyć”.

W tym roku z uwagi na panującą epidemię choroby Covid-19  konkurs odbył się w formie zdalnej na platformie Microsoft TEAMS. W konkursie wzięły udział szkoły z Częstochowy, Olesna, Mstowa, Kłobucka i z Kusiąt.

Celem konkursu było:
- rozpowszechnianie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród dzieci i młodzieży, a także doskonalenie tych umiejętności,
- umiejętność podejmowania działań i czynności ratujących życie osób zagrożonych utratą życia w różnych sytuacjach,
- przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym,
- kształtowanie czynnych postaw prospołecznych wśród dzieci, w tym odpowiedzialności za drugiego człowieka,
- niesienie pomocy w sytuacjach zagrożenia życia na lądzie, w wodzie, w razie pożaru i zagrożenia czadem.

Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z klasy VII b: Amelia Stacewicz, Julia Bogunia i Wiktoria Nowak. Dziewczęta wywalczyły V miejsce. Aby wejść do ścisłego finału zabrakło im 1 punktu. Ostateczne wyniki konkursu prezentują się następująco:
I miejsce - SP nr 25
II miejsce - SP nr 30
III miejsce - SP nr 52
IV miejsce - Mstów
V miejsce - SP nr 50
Tak naprawdę wszyscy uczestnicy konkursu są zwycięzcami, przygotowanymi do niesienia pomocy, bo zawsze w życiu może się ziścić hasło „Uratować znaczy żyć”. Gratulujemy dziewczętom zdobytej wiedzy i godnego reprezentowania szkoły. Dziewczęta do konkursu przygotowała pani Elżbieta Wagner.
Szczególne podziękowania za pomoc techniczną - przygotowanie internetowego stanowiska pracy i czuwanie nad poprawnością łącza internetowego - należą się panu Krzysztofowi Grądzikowi.