Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Aż zachciało się iść do lasu …

W dniach 23 i 27 kwietnia 2021 r. gościem podczas wirtualnych lekcji w klasach I a oraz I c był absolwent naszej szkoły, pan Daniel Zalejski - wielki podróżnik małych odległości.

Pan Daniel jest przewodnikiem jurajskim i pracownikiem Miejskiego Centrum Informacji Turystycznej w Częstochowie. Niezwykle ciekawie i malowniczo opowiadał uczniom o przyrodzie, której jesteśmy częścią. Zachęcał młodych słuchaczy do odkrywania tajemnic świata natury znajdującego się tuż za rogiem.
Podczas spotkania uczniowie poznali bogaty świat zwierząt - od króla puszczy i największego ssaka Europy - żubra, po maleńkie stworzenia zamieszkujące pobliskie lasy i parki.
Dzięki spotkaniu z panem Danielem uczniowie nabrali chęci na wyprawy z lornetką w ręku, wodą w bidonie i zapasem bakalii. Organizatorem spotkań była pani Agnieszka Żebrowska.