Zabawy plastyczne

Zajęcia plastyczne umożliwiają rozwijanie zainteresowań i uzdolnień.

Realizowane w świetlicy ćwiczenia pomagają kształtować cechy w psychice dziecka, takie jak: wrażliwość na piękno, wyobraźnię, poczucie estetyki, pamięć wzrokową, kreatywność oraz cierpliwość. Mają ogromne znaczenie dla rozwoju umiejętności manualnych u dzieci, a także uwrażliwiają je na piękno i harmonię w otoczeniu oraz przyczyniają się do odczuwania pozytywnych doznań estetycznych. Twórczość plastyczna jest naturalną skłonnością każdego dziecka już od wczesnych lat życia. Wynika ona z potrzeb psychicznych przejawiających się we wszystkich formach jego aktywności i jest motorem rozwoju dziecka. Możliwości plastyczne występują u wszystkich ludzi i to od nich zależy umiejętne ich wykorzystywanie, stymulowanie i rozwijanie.