Warsztaty czytelnicze

4 listopada 2021 r. uczniowie klasy I c uczestniczyli w warsztatach czytelniczych zorganizowanych przez pracowników Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej im. dr. W. Biegańskiego w Częstochowie.

Pierwszoklasiści wysłuchali czytanej przez panią bibliotekarkę książki „Kicia Kocia w bibliotece” autorstwa Anity Głowińskiej. Dzieci poznały regulamin placówki oraz obejrzały salę, w której znajdowały się książki dla młodzieży i księgozbiór podręczny. Dowiedziały się także, co trzeba zrobić, aby zapisać się do Biblioteki Publicznej w Częstochowie. Na pamiątkę pobytu mogły własnoręcznie wykonać zakładkę do książki ze znaną dzieciom Kicią Kocią. Spotkanie czytelnicze sprawiło uczniom wiele radości. Mamy też nadzieję, że zachęciło ich do częstego odwiedzania biblioteki, a w przyszłości do aktywnego czytelnictwa.