Tydzień Ziemi w świetlicy

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie, które corocznie obchodzone jest w dniu 22 kwietnia. Jego  celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. W świetlicy szkolnej święto Ziemi obchodzone było przez cały tydzień.

Wychowawczynie świetlicy rozmawiały z dziećmi o przyrodzie, ekologii oraz o sposobach dbania o naszą planetę. Dzieci słuchały audiobooka o tematyce ekologicznej oraz wykonały prace plastyczne z użyciem surowców wtórnych. Czytały edukacyjne wierszyki, śpiewały piosenki oraz rozwiązywały quizy, krzyżówki i rebusy utrwalające wiedzę o ochronie przyrody. Wszystkie te działania miały na celu uświadomienie dzieciom konieczność dbania o środowisko.