• Odwiedziło nas: 6442053

Wernisaż prac plastycznych Filipa Machnika

Twórczość plastyczna odgrywa ważną rolę w rozwoju dziecka i jest jedną z ważniejszych form działalności w wieku szkolnym. Dzięki niej dziecko nie tylko wyraża swoje myśli i emocje, ale również zaspokaja potrzebę ekspresji.

Kontakt ze sztuką wyrabia poczucie harmonii, porządku i estetyki, rozbudza ciekawość i wrażliwość. Doceniając walory aktywności plastycznej oraz obserwując rozwój twórczości artystycznej ucznia klasy III b, Filipa Machnika, świetlica szkolna zorganizowała wernisaż jego prac, którego celem było rozwijanie zainteresowań artystycznych dzieci oraz ich wrodzonych możliwości twórczych poprzez różnorodne działania plastyczne. W kolorowaniu i rysowaniu pracy „W mieście” Filipowi pomagał kolega z klasy, Aleksander Kokot.