Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w szkole są imprezą cykliczną organizowaną każdego roku dla uczniów klas IV.

Organizatorami przedsięwzięcia były panie: Magdalena Kula, Iwona Wałęska-Wyrwał, Agnieszka Jędrzejczyk i Ewa Zyngier. Nauczyciele przygotowali dla uczniów liczne zabawy i gry związane z językiem polskim, m.in. utrwalanie części mowy poprzez zabawę z chustą Klanza, rozwiązywanie rebusów językowych, czytanie krótkich wierszyków zawierających łamańce językowe, wskazywanie synonimów i antonimów, gry w kalambury i TABU.
Dziękujemy uczniom klas: V c (Wiktorii, Mai, Lenie, Szymonowi, Olkowi), VI a (Matteo, Mai C., Mai Ś., Ani, Wiktorii) i VII a (Jankowi, Bartoszowi C., Agacie, Nadii) za pomoc w przeprowadzeniu imprezy.