Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Czekolada od serca ...

Stało się miłą i dobrą tradycją naszej szkoły, iż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie całej wspólnoty chętnie angażują się w akcję „Czekolada”.

I tym razem okazało się, że dzieci z wielkim zapałem składają do „serdecznego kosza” czekolady i różne łakocie, aby później zostały one przekazane jako dar od SP nr 50 dla samotnych i ubogich.

19 grudnia 2012r. na zakończenie Rekolekcji Adwentowych przy Parafii św. Maksymiliana na ręce brata Krzysztofa – Ursusa ze Świdnika przedstawiciele naszych uczniów złożyli słodki dar serca na rzecz podopiecznych i wychowanków Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „BETEL”.

Drugą część słodyczy przekazano ks. Proboszczowi Gabrielowi  Maciejewskiemu, aby dołączono je do paczek przygotowywanych w parafii przed świętami dla dzieci z ubogich rodzin.