Środa, 2024-05-15

uczymy się całe życie.

Bądźmy dobrymi uczniami

i wytrwałymi wędrowcami.

To motto zaproszenia na Rekolekcje Wielkopostne 2013r. skierowane zostało także do wszystkich uczniów naszej szkoły.

Jak co roku, i tym razem, w V Niedzielę Wielkiego Postu oraz 3 kolejne dni – od 18 do 20 br.

w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe w Częstochowie gromadziły się na naukach przygotowujących do Świąt Wielkanocnych dzieci starsze i młodsze z SP 50.

Rekolekcyjnym spotkaniom przewodniczył ks. dr Kazimierz Mielczarek. W Roku Wiary głównym tematem liturgii Słowa Bożego,

nabożeństw i homilii była wiara. Wiele odniesień rekolekcjonisty do pojednania się z Bogiem i drugim człowiekiem, nawrócenia się, miłości w rodzinach, służby na rzecz bliźniego popartych budującymi przykładami i doświadczeniami z życia młodych oraz osób starszych, zachęciło uczniów do zasłuchania się, spojrzenia w swoje wnętrze

i poczynienia refleksji na temat własnego życia w społeczności rodzinnej, szkolnej i parafialnej.