Środa, 2024-05-15

Wsparcie dla bezdomnych zwierząt

„Szacunek dla zwierząt
jest miarą człowieczeństwa”

W marcu br. w naszej szkole została zorganizowana zbiórka darów na rzecz bezdomnych zwierząt. Głównym celem tego przedsięwzięcia było pozyskanie karmy dla psów i kotów jak również rzeczy przydatnych do ocieplenia boksów podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt

przy ul. Gilowej w Częstochowie.

27.03.2013r. grupa osób najbardziej zaangażowanych podczas przebiegu tej szkolnej akcji charytatywnej wraz z jej pomysłodawczyniami, paniami: Jolantą Trzepizur i Aleksandrą Słaby, wyjechała na wycieczkę

do częstochowskiego schroniska. Najpierw, na miejscu, zostały przekazane wszystkie darowizny rzeczowe od SP nr 50:

karma, koce, kołdry, ręczniki, poduszki oraz smyczki, obróżki, miski, gryzaki i zabawki dla szczeniaków.Następnie pracownica schroniska oprowadziła wycieczkowiczów po terenie całego obiektu.

Z tego zwiedzania pozostały wszystkim w pamięci: widok piesków przebywających w boksach, mieszkańców „Domu Kota”

oraz szereg ciekawych historii dotyczących losów niektórych z nich.

Przewodniczka poinformowała również jak należy zachować się w przypadku kontaktu z bezpańskim psem, a także przedstawiła zasady adopcji zwierząt. Wizyta w schronisku zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie.

Była to też wyjątkowa szansa na zwrócenie uwagi dzieci na los zwierząt oraz uświadomienie im, że o zwierzęta należy dbać, otaczać je opieką i szacunkiem.Dobrze, że wspólnym trudem i wsparciem mogliśmy pomóc zwierzakom.

Pozostaje nadzieja, że uda im się w końcu znaleźć dom oraz mądrego i odpowiedzialnego opiekuna.