„BĄDŹMY BEZPIECZNI NA DRODZE”

3 października br. w naszej szkole odbyło się kolejne już w tym roku spotkanie na temat bezpieczeństwa, w którym uczestniczyły zerówki i uczniowie klas drugich.

Było to podsumowanie września, w którym co roku wiele uwagi poświęca się tematyce bezpieczeństwa na drodze, w szkole oraz domu.

Panie pytały uczniów o poznane znaki drogowe, dzieci mówiły jak prawidłowo i bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych oraz jak zachować się na drodze.

Szybko okazało się, że uczniowie świetnie znają zasady prawidłowego poruszania się po ulicach.
 Dzieci potrafiły podać numery alarmowe, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia.
 Po prelekcji przyszedł czas na ogłoszenie wyników szkolnego konkursu plastycznego na najładniejszy plakat: „Bądźmy bezpieczni na drodze”, którego celem było upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy w zakresie bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Plakat miał nawiązywać tematycznie do zasad bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły. Każdy z uczestników konkursu mógł wskazać, a także omówić; co zawarł, jaki miał pomysł, i jaką technikę plastyczną wykorzystał w swojej pracy. Wielu uczestników konkursu wymyśliło specjalne hasła o bezpieczeństwie, wierszyki i rymowanki.

Przygotowane plakaty były bardzo pomysłowe, wiadomości w nich zawarte bardzo ważne dla bezpieczeństwa każdego ucznia na drodze. Uczniowie włożyli w ich przygotowanie wiele wysiłku i starań.  Jury miało problem nad wybraniem tej „najładniejszej”. Wytypowano 5 pierwszych miejsc; uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Plakaty można było obejrzeć na szkolnej wystawie i zamieszczono je na stronie internetowej naszej szkoły.
Na koniec dzieci zaśpiewały piosenkę pt; „ W drodze do szkoły”, która była wspaniałym podsumowaniem tej prelekcji.

Życzymy uczniom, aby sprawdziły się słowa zaśpiewanej piosenki:

„W drodze do szkoły nie spotka mnie nic złego, bo znam już przepisy ruchu drogowego”.

Organizatorki konkursu: pp. Jolanta Trzepizur, Martyna Toll i Joanna Łabusiewicz – Florian.

Relację ze spotkania można obejrzeć na stronach TV Orion