Pastorałka w języku francuskim

Na koniec karnawału 2008 przypomnieliśmy sobie historię Bożego Narodzenia dzięki klasie 5c, która przygotowała pod kierunkiem pani dyrektor mgr Małgorzaty Płatek  pastorałkę , o dziwo... w języku francuskim

Przygody Pelina –małego królika, Futée-miłej myszki, Crête Rouge- kogucika , Topic-złośliwego kaczorka, osiołka, pasterzy, królów i aniołów oraz oczywiście, Marii i Józefa mieliśmy okazję podziwiać 4 lutego w naszej szkole.
W pięknej scenerii rozbrzmiewała także muzyka-piosenki i  kolędy śpiewane przez piątoklasistów i uczniów klas: 4b i 4c przy akompaniamencie mgr Aliny Bednarz.
Mimo tremy z powodu znakomitych, tłumnie zgromadzonych rodziców, dziadków, cioć, studentów i wykładowców Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych  sekcji francuskiej dzieciom udało się z powodzeniem odegrać swoje role, a nawet rozbawić publiczność.