Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Koło dziennikarskie w SP nr 50 prowadzone pod kierunkiem nauczyciela-bibliotekarza

Uczęszczają na nie uczniowie klas IV – VI. Podczas tych zajęć dzieci poznają tajniki dziennikarskiego rzemiosła. Uczą się też sporządzać recenzje
i redagować ogłoszenia, poznają podstawowe formy dziennikarstwa prasowego. Wspólnie z prowadzącą koło zastanawiają się nad cechami, jakimi powinien odznaczać się rzetelny dziennikarz, a swoje wnioski wprowadzają w czyn.

Są widoczni w życiu Szkoły Podstawowej nr 50 w Częstochowie, gdyż ich artykuły publikuje szkolna gazeta „KAKTUS” istniejąca od 2006 roku.
W redagowanej przez nich gazecie jest miejsce na kącik muzyczny, stałe działy tj. horoskop, sennik, rady dla chłopców, wyniki szkolnych ankiet. Zapraszamy wszystkich uczniów do rozwijania swych talentów na tej dziennikarskiej niwie.

Zajęcia Koła Dziennikarskiego prowadzi pani mgr Beata Kamkow, nauczyciel – bibliotekarz. Spotkania w tym roku szkolnym odbywają się zawsze we wtorki i czwartki w godzinach: 14.30 – 16.00.