Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września nasza szkoła wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (ang. World Multiplication Table Day). Jest to bezpłatna akcja edukacyjna, której celem jest propagowanie nauczania oraz uczenia się matematyki w kreatywny sposób.

Uczniowie przygotowywali się do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia przez cały wrzesień. W tym czasie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w formie zabawy, np. korzystając z kart Grabowskiego. Kulminacja akcji nastąpiła 29 września. Tego dnia uczniowie przenieśli się do „krainy tabliczki mnożenia”, w której czekały na nich ciekawe zadania. Dzieci z dużym zaangażowaniem rozwiązywały interesujące zagadki oraz brały udział w różnych grach i zabawach matematycznych. Największą radość sprawiły uczniom matematyczne wyścigi.

Znajomość tabliczki mnożenia sprawdzana była podczas krótkich egzaminów. Egzaminatorami byli uczniowie, którzy tworzyli komisje oraz patrole egzaminacyjne. Zaopatrzeni w losy, przepytywali kolegów. Każda osoba, która odpowiedziała na 5 pytań z losu, otrzymała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację. Posiadanie legitymacji jest ogromną motywacją dla dzieci do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania lepszych wyników w szkole.

Szkolnym koordynatorkami akcji były panie Magdalena Kula oraz Jolanta Trzepizur. Akcję zorganizował Samorząd Uczniowski.