Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Nieodkryta Częstochowa

15 marca 2018 r. delegacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w kolejnym etapie projektu edukacyjnego „CZĘSTOsięCHOWA - Nieodkryta Częstochowa”.

Uczniowie klasy II AG (Aleksandra Dębska, Anna Krzaczek, Amelia Dobrakowska, Michał Kozerski) wzięli udział w zajęciach, które odbyły się w klasztorze Ojców Paulinów na Jasnej Górze. Celem przedsięwzięcia było poznanie przez uczniów „Golgoty Jasnogórskiej” - dzieła wybitnego malarza, Częstochowianina, Jerzego Dudy-Gracza. O dziele, autorze, technice wykonania, jego symbolice oraz wątkach nawiązujących do historii Polski wspaniale opowiedział Ojciec Stanisław Rudziński. Była to bardzo ciekawa lekcja zarówno dla miłośników historii, ale także malarstwa i sztuki.