Warsztaty pierwszej pomocy

W marcu 2018 r. uczniowie klas IV – VII oraz oddziałów gimnazjalnych uczestniczyli w warsztatach pierwszej pomocy przedmedycznej, które przeprowadził Pan Marek Bigos, instruktor BLS/AED w resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Uczniowie zapoznali się z pracą ratownika medycznego, a następnie dowiedzieli się, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Uczniowie przeszli krótki kurs profesjonalnego wzywania pomocy oraz rzetelnego przekazywania informacji dotyczących nieszczęśliwego zdarzenia. Następnie, pod czujnym okiem instruktora, każdy z uczestników mógł wykorzystać zdobyte informacje podczas ćwiczeń praktycznych z użyciem fantomów oraz specjalistycznego sprzętu medycznego.