Spotkanie czytelnicze w klasie I c

4 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy I c uczestniczyli w spotkaniu czytelniczym z aktorką Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, panią Sylwią Oksiutą-Warmus.

Gość przeczytał dzieciom bajkę terapeutyczną autorstwa Zofii Staneckiej pt. „Groszek i rzeka”, która pochodzi z książki „Bajkoterapia, czyli pomagajki dla dużych i małych”. Tematem czytanej opowieści było zdobywanie różnych umiejętności oraz uczucia, które im towarzyszą i związane z nimi zasady bezpieczeństwa. Podczas spotkania uczniowie aktywnie uczestniczyli w krótkich ćwiczeniach językowych, które aktorzy wykorzystują w swej pracy. Chętnie brali udział w proponowanych przez panią Sylwię Oksiutę-Warmus zabawach. Był czas na rozmowę o pracy gościa w teatrze, produkcjach filmowych oraz działalności społecznej. Dzieci miały również możliwość zadawania pytań na temat aktorstwa i teatru w naszym mieście.
Więcej na temat dorobku aktorskiego pani Sylwii Oksiuty-Warmus można znaleźć tutaj:
Sylwia Oksiuta - Warmus - Profil Zawodowy | Facebook

„Bajki – pomagajki wspierają i dają poczucie bezpieczeństwa, opowiadają mądrze o świecie dziecięcych emocji i konkretnych problemach, z którymi dzieci się borykają. Młodzi czytelnicy (w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym) mogą utożsamiać się z bohaterami i przeżyć z nimi daną historię, a także dowiedzieć się, jak zachowywać się w wielu ważnych sytuacjach” (prof. Grzegorz Leszczyński)