Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Warsztaty z ratownikami Częstochowskiego Pogotowia Ratunkowego

15 grudnia 2023 r. odbyły się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które uświadomiły uczniom klas pierwszych, jak należy postępować w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Zajęcia poprowadzili Panowie Piotr i Krzysztof Abarowiczowie, którzy są ratownikami Częstochowskiego Pogotowia Ratunkowego oraz strażakami OSP w Częstochowie.

Goście opowiedzieli dzieciom o zawodzie ratownika medycznego i strażaka. Przypomnieli numery alarmowe. Opowiedzieli, jak należy postępować, gdy widzimy osobę, która potrzebuje naszej pomocy, co trzeba wówczas powiedzieć i jak się zachować.

Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę. Uczniowie mogli poczuć się jak mali ratownicy. Ćwiczyli, jak bezpiecznie ułożyć osobę poszkodowaną oraz jak wykonać czynności z zakresu resuscytacji. Zajęcia były połączeniem zabawy z przekazaniem bardzo istotnej wiedzy, która może kiedyś uratować czyjeś życie.