Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Spotkanie z aktorką Sylwią Karczmarczyk

„Emocje są jak dzikie konie i potrzeba wielkiej mądrości, by je okiełznać” - Paulo Coelho „Brida”

26 stycznia 2024 r. uczniowie klasy III c wzięli udział w spotkaniu z panią Sylwią Karczmarczyk, aktorką Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, w trakcie którego dowiedzieli się, na czym polega praca aktora grającego w filmach i w teatrze.

Pani Karczmarczyk jest trenerem osobistym z zakresu coachingu. Przeprowadziła dla uczniów klasy III c warsztaty z cyklu „Zarządzanie emocjami. Do czego potrzebujemy emocji i jak świadomie z nich korzystać”. Podczas ćwiczeń dzieci dowiedziały się, że emocje są pożyteczną informacją, którą można umiejętnie zastosować w życiu. W czasie wspólnej pracy został również zasygnalizowany temat stawiania granic, który jest ściśle związany z różnymi stanami emocjonalnymi.

Spotkanie przyniosło wszystkim wiele radości. Pani Sylwia przybyła do naszej szkoły na zaproszenie pań Magdaleny Korzekwy i Izabeli Matuszewskiej.

Więcej na temat pracy pani Sylwii Karczmarczyk można znaleźć pod adresem:

Nasz zespół » Sylwia Karczmarczyk Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie (teatr-mickiewicza.pl)

(1) Facebook

Autor: https://sp50.szkolnastrona.pl/panel/index.php?c=articles&idp=229&action=edit&act=editPoz&id=2381#