Spotkanie z ratownikiem medycznym

11 kwietnia 2024 r. uczniowie klas III a, III b, III c i III d uczestniczyli w warsztatach z  udzielania pierwszej pierwszej pomocy przedmedycznej, które przeprowadził pan Piotr Abarowicz.

Zaproszony gość jest pracownikiem Częstochowskiego Pogotowia Ratunkowego oraz pełni służbę w Ochotniczej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Uczniowie uczestniczyli w szkoleniu teoretycznym - ze znajomości numerów alarmowych i zachowań w sytuacjach kryzysowych.

Dzięki praktycznej części warsztatów uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie ułożyć osobę poszkodowaną oraz przeprowadzić czynności z zakresu resuscytacji.

Było to interesujące spotkanie, poszerzające wiedzę i umiejętności naszych uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.