Raz, dwa, trzy, czytasz ty! - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia 2019 r. przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Polska na niebiesko" i obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Obchody tego dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Uczniowie klas IV - VIII wzięli udział w lekcji poświęconej temu zaburzeniu. Dowiedzieli się, na czym ono polega oraz jakie są jego objawy. Obejrzeli krótkie filmy na temat autyzmu: „Poznaj autyzm”, „Szkoła specjalistów”, „Świat Marii” oraz „Jedno pytanie”. Ponadto uczniowie klas IV - VII zapoznali się z opowiadaniem „Hubek, kubek, wstążka”, którego bohaterem jest Hubert, chłopiec z Zespołem Aspergera, czyli z zaburzeniem ze spektrum autyzmu. Uczniowie klas VII - VIII przeczytali natomiast list Kacpra, który opisuje swoje życie z Zespołem Aspergera. Uczniowie z uwagą i zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Lekcję przygotowała pani Magdalena Kula. Zajęcia przeprowadziły panie: Magdalena Kula, Agnieszka Chocaś, Marta Golc, Małgorzata Jaruga oraz Magdalena Korzekwa.