• Odwiedziło nas: 6419713

Raz, dwa, trzy, czytasz ty! - wycieczka do Oświęcimia

30 kwietnia uczniowie klas VIII A oraz III AG udali się na wycieczkę do Teatru Nowego w Zabrzu oraz Oświęcimia.

W Teatrze Nowym w Zabrzu uczniowie obejrzeli spektakl oparty na „Dzienniku Anny Frank”. Książka powstała na podstawie fragmentów pamiętnika napisanego przez żydowską nastolatkę, Annę Frank, podczas ponad dwuletniego pobytu w ukryciu jej rodziny oraz czwórki znajomych w czasie niemieckiej, nazistowskiej okupacji Holandii. Ich kryjówka została ujawniona przez donosiciela w sierpniu 1944 roku, a Anna zmarła na tyfus w obozie koncentracyjnym Bergen-Belsen, krótko przed wyzwoleniem obozu przez Brytyjczyków. Po wojnie pamiętnik odzyskał Otto Frank - ojciec Anne. Spektakl dostarczył uczniom wiele emocji i wzruszeń.
Następnie uczniowie udali się do Oświęcimia, gdzie zwiedzili były niemiecki nazistowski obóż koncentacyjny Auschwitz-Birkenau.