Raz, dwa, trzy, czytasz ty! - IV przerwa na czytanie

W ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, uczniowie i nauczyciel naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pod nazwą  „IV przerwa na czytanie”.

Akcja miała na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zachęcanie do sięgania po książkę w różnych miejscach i w różnych sytuacjach oraz pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe.
W naszej szkole czytelnicze przerwy zorganizowały panie: Iwona Wałęska-Wyrwał, Magdalena Kula, Małgorzata Płatek i Marta Golc. Odbyły się one pod hasłem „Czytelnicza przerwa, czyli powrót do przeszłości”. Uczniowie czytali bajki wyświetlane na ścianie z wykorzystaniem starego rzutnika „Ania” z okresu PRL, tak jak ich rówieśnicy ponad 30 lat temu! Młodsi uczniowie poznali bajki takie jak „Budowały dom zwierzęta” oraz „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Starsi zaznajomili się z historią Stasia i Nel podczas lektury „W pustyni i w puszczy”. Uczniowie byli zachwyceni starym rzutnikiem i bajkami na kliszach.
Podczas jednej z przerw uczniowie wysłuchali także opowiadania o przyjaźni pt. „Piękno, czyli nie chcę być krasnalem”. Opowiadanie z książki „12 ważnych opowieści” przeczytała im pani dyrektor.
Honorowy patronat nad akcją objęła Fundacja „ABCXXXI - Cała Polska czyta dzieciom” oraz pani Ewa Rawa - Lubuski Kurator Oświaty.