Zaczynamy projekt „Emocja”!

W roku szkolnym 2021 / 2022 klasa II A realizuje Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Emocja”.

Głównym założeniem projektu jest pokazanie uczniom, że wyrażanie emocji jest bardzo ważne, gdyż pozwala zrozumieć nie tylko samych siebie, ale również innych ludzi. Cele szczegółowe projektu, to przede wszystkim: kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku szkolnym, rozbudzanie wiary w siebie oraz we własne możliwości, aktywizacja dzieci i młodzieży, zrozumienie emocji i uczuć innych osób, integracja zespołu klasowego, wychowanie do wartości takich jak empatia, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość, eliminowanie zachowań agresywnych.
Projekt składa się z 5 modułów: kreatywność, wyobraźnia, moc słów, empatia, oswajanie strachu. W każdej części uczniowie będą się skupiać na jednej wartości, mając do dyspozycji wiele sposobów na realizację zadania, np. czytanie bajek, opowiadań, granie w gry, wykonywanie prac plastycznych. Dobór odpowiednich metod będzie miał na celu pobudzenie uczniów do zdobywania wiedzy i umiejętności. Koordynatorem projektu jest pani Agnieszka Żebrowska.