Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Zasłużeni w historii naszego miasta

19 listopada 2022 r. uczniowie klasy VI a uczestniczyli w niecodziennych zajęciach na częstochowskim Cmentarzu Kule.

W ramach edukacji regionalnej uczniowie mieli za zadanie odnaleźć grób osoby zasłużonej w historii Częstochowy i Polski, a następnie zdobyć informacje o życiu i zasługach danej postaci. W ten sposób uczestnicy zajęć poznali biogramy takich osób, jak: Władysław Biegański (lekarz, społecznik), Janusz Gniatkowski (piosenkarz), Janusz Kochanowski (Rzecznik Praw Obywatelskich), Edward Mąkosza (kompozytor, pedagog), Polikarp Mazowiecki (powstaniec styczniowy), Włodzimierz Zagórski (harcerz poległy podczas rozbrajania Niemców w listopadzie 1918 r.), Zygmunt Łęski (harcmistrz, żołnierz AK, wychowawca młodzieży), Kazimierz Kuhn (starosta powiatu częstochowskiego). Uczniowie z ochotą wykonywali zadania, a poszukiwania i pozyskiwanie informacji sprawiło im dużą radość. Opiekę nad uczniami podczas zajęć sprawował pan Mariusz Gnieździłow.