W krainie Pana Kleksa

8 marca 2023 r., z okazji Dnia Kobiet, klasy III a i III c pojechały na wycieczkę do przedziwnej, baśniowej krainy, którą nazwano Bajką Pana Kleksa.

To magiczne miejsce znajduje się na terenie dawnej Fabryki Porcelany w Katowicach. Poświęcone jest postaci Ambrożego Kleksa oraz innych bohaterów jego Akademii. Cały kompleks podzielony jest na kilka dużych krain. Jest więc m.in. Psi Raj, Kuchnia Pana Kleksa, Królestwo Abecji, Kraina Szpaka Mateusza. Dzieci rozwiązywały zagadki, szukały zagubionych przedmiotów, pokonywały tory przeszkód, a na koniec czekała na nich atrakcyjna sala zabaw. Musiały wykazać się spostrzegawczością, sprytem, sprawnością zarówno fizyczną, jak i umysłową. Bajka Pana Kleksa to nie tylko rozrywka, ale też i nauka. Uczniowie uczestniczyli w doświadczeniach fizycznych i chemicznych pod okiem Adasia Niezgódki. Oprócz tego dowiedzieli się, jakie „potwory” zagrażają naszej planecie i jak oni mogą je pokonać, przestrzegając na co dzień zasad ekologii. Kilka godzin spędzonych w Bajce Pana Kleksa minęło bardzo szybko, ale również pożytecznie.