Wizyta delegacji ze szkoły w Rēzekne - 23.03.2023 r.

W dniach 23-24 marca 2023 r. gościliśmy w naszej szkole pięcioosobową delegację nauczycieli i uczniów ze szkoły Rēzeknes 5. pamatskola. Wizyta o charakterze studyjnym odbyła się na zaproszenie Urzędu Miasta Częstochowy i była rezultatem porozumienia zawartego kilka lat temu o współpracy polsko-łotewskiej między Częstochową a Rēzekne.

W dniu 23 marca odbyło się spotkanie powitalne, podczas którego goście: Poseł na sejm RP Zdzisław Wolski, Naczelnik Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy Rafał Piotrowski, Dyrektor Szkoły nr 5 w Rēzekne Vija Poikane oraz Dyrektor Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie Rafał Dziwis wręczyli uczniom obydwu szkół nagrody za konkursowe prace plastyczne oraz multimedialne na temat Polski i Łotwy.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 50 zaprezentowali krakowiaka, piosenki włoską, francuską i łotewską, zaś uczniowie oraz nauczyciele z Łotwy zagrali i zaśpiewali ludowe utwory. Niespodzianką okazał się quiz znajomości Polski i Łotwy, w którym uczestniczyli goście.

Po spotkaniu goście z Łotwy wzięli udział w lekcjach języka polskiego oraz informatyki, zaś popołudnie spędzili na wycieczce z przewodnikiem po Jasnej Górze.

Oto relacja Telewizji Orion ze spotkania powitalnego w naszej szkole: