Obchody Dnia Ziemi w świetlicy

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Obchodzą je również dzieci w szkolnej świetlicy.

Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. To doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym zbierania śmieci. Jest to także szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego. Uczniowie spędzający czas w świetlicy szkolnej wzięli aktywny udział w wydarzeniach poświęconych ekologii. Podczas zajęć świetlicowych dzieci uczyły się, jak dbać o środowisko i otaczającą ich przyrodę. Poznały ekologiczny sposób wyrzucania śmieci, czyli zasady segregacji odpadów oraz sposoby oszczędzania wody. Dowiedziały się, że należy ograniczyć korzystanie z woreczków plastikowych jako opakowań, gdyż rozkładają się one bardzo długo i leżą na dnie oceanów. Dzieci brały udział w zajęciach plastycznych oraz konkursie ekologicznym „Chrońmy przyrodę”. Dzięki wyjątkowej pomysłowości i inwencji twórczej uczniów powstały ciekawe prace, które można obejrzeć w naszej szkolnej galerii.