Wybory do Samorządu Uczniowskiego klas I-III

11 października 2023 r. uczniowie klas I - III wybrali skład Samorządu Uczniowskiego.

Tydzień wcześniej kandydaci do SU przygotowali swoje propozycje programu wyborczego, który ogłosili na kolorowych plakatach. Propagowali swoje pomysły na to, by w szkole było miło i wesoło. Wszyscy uczniowie mieli możliwość zapoznania się z propozycjami oraz wybrania swojego kandydata i zagłosowania na niego.

Frekwencja podczas wyborów wyniosła prawie 100%. Dzieci otrzymały karty do głosowania. W lokalu wyborczym zaznaczały znakiem X wybranego kandydata. Następnie karty do głosowania wrzucano do urny wyborczej. Była to nauka udziału w obywatelskich, demokratycznych wyborach. Dziękujemy wszystkim wyborcom za udział!

Komisja wyborcza w składzie: Małgorzata Malczyk, Izabela Matuszewska, Ewa Zyngier przeliczyła głosy i wyłoniła zwycięzców:

1. Przewodnicząca SU – Hanna Koźmińska z klasy 3A - 43 głosy
  2. Zastępca Przewodniczącego SU – Dawid Ćwik z klasy 3C – 34 głosy
  3. Sekretarz SU - Olek Więckowski z klasy 3A – 26 głosów.

Gratulujemy!