Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasie III a

24 października 2023 r. klasa III a uczestniczyła w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które jest zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Wiemy, że książki to jedno z najlepszych źródeł zdobywania wiedzy przez dzieci, ponieważ czytanie rozwija wyobraźnię i pamięć. Uczniowie poszerzają także słownictwo i znajomość gramatyki, ale przede wszystkim książki pozwalają przeżywać wspaniałe emocje.

W ramach obchodów tego święta uczniowie klasy III a wysłuchali wiersza Aleksandra Fredry pt. „Paweł i Gaweł”. Następnie brali udział w różnych zadaniach i zabawach sprawdzających znajomość wysłuchanego wiersza, m.in. rozwiązywali krzyżówkę, tworzyli charakterystykę głównych bohaterów oraz ustalali zasady savoir-vivre wśród sąsiadów.

Organizatorkami tego przedsięwzięcia były panie Aneta Małek-Juchnik i Iwona Wałęska-Wyrwał.