Zaczynamy projekt! Kot Amadeusz w klasie 1 b

W roku szkolnym 2023 / 2024 uczniowie klasy I b biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Z kotem Amadeuszem w świat wartości i emocji", objętym patronatem wydawnictwa edukacyjnego Kapelusz z Kwiatami.

Istotnym założeniem projektu jest rozwój emocjonalny dziecka. Przewodnikiem jest tu kot Amadeusz, który zabiera głos w wierszykach pochodzących z książeczki "O kotku Amadeuszu, czyli wiersze na małe i duże troski".

Kot zabiera głos na tematy znane wszystkim dzieciom, uczy jak radzić sobie z emocjami (ze strachem, z nieśmiałością, z poczuciem porażki, ze smutkiem). Pokazuje, jak rozwiązywać problemy (jak odnaleźć swój talent, jak pozyskać przyjaciół, co zrobić w czasie choroby), jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Celem projektu jest kształtowanie umiejętności rozpoznawania, nazywania oraz rozróżniania emocji. Ważne staje się kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocjami oraz rozwiązywania problemów, pobudzanie poczucia własnej wartości, kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno, a także wzmacnianie zdrowia psychicznego u dzieci.

Uczniów czeka wiele wspaniałych przygód oraz ciekawych zadań, które wykonywać będą w towarzystwie kota Amadeusza.