Projekt miejski "Życzliwa Częstochowa"

W dniach 16 - 21 listopada 2023 roku Samorząd Uczniowski oraz biblioteka szkolna zapraszają całą społeczność szkolną do udziału w szeregu interesujących aktywności związanych ze szkolnym projektem miejskim "Życzliwa Częstochowa".

Akcja rozpocznie się w dniu, w którym obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, a zakończy się, gdy świętować będziemy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Ma ona na celu przede wszystkim budowanie obrazu szkoły jako miejsca życzliwego dla małego człowieka.

Czekają nas: plebiscyt na najbardziej życzliwą osobę w szkole, plakaty z odrywanymi karteczkami “Słowa mają moc!”, "Poczta życzliwości" - pisanie życzliwych i miłych słów oraz pozdrowień w formie listów i rysunków do koleżanek i kolegów, zabawa "Zakodowani" - kody QR umieszczone w łączniku, przekierowujące do interaktywnych zadań promujących zachowania tolerancyjne, "Aleja życzliwości" - każda klasa w szkole wyszuka sentencje o życzliwości, a wydrukowane i ozdobione karty umieszczone zostaną wzdłuż głównego korytarza szkoły.

Nad realizacją projektu w naszej szkole czuwają uczniowie i opiekunowie zaangażowani w prace Samorządu Uczniowskiego oraz panie bibliotekarki, a projektowi patronuje Szkoła Podstawowa nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Częstochowie.

Bądźmy życzliwi - podaj dalej!