Finał projektu miejskiego "Życzliwa Częstochowa"

W listopadzie 2023 r. cała społeczność szkolna zaangażowała się w akcje związane z projektem miejskim "Życzliwa Częstochowa". Samorząd Uczniowski propagował w ten sposób Dzień Tolerancji i Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

W naszej szkole pojawiła się "Aleja życzliwości" - wyklejana plakatami zrobionymi przez uczniów, "Kodeksy życzliwości" napisane przez dzieci i przyklejone do drzwi sal lekcyjnych, kody QR promujące zachowania tolerancyjne. W plebiscycie na najbardziej życzliwą osobę w klasie wygrali mili i zawsze pomocni młodzi ludzie, dla których opiekunowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali pamiątkowe przypinki i dyplomy.

Był to czas pełen wesołych akcji organizowanych przez Samorząd Uczniowski oraz bibliotekę szkolną, czas miłych rozmów i owocnych spotkań podczas zajęć z wychowawcami.