• Odwiedziło nas: 6420965

Projekt w klasie III b "Z legendą przez Polskę"

Praca metodą projektu to wspaniały sposób na rozwijanie kreatywności uczniów. Uczniowie klasy III b pracując tą metodą zapoznali się z historycznymi regionami Polski,  poznali legendy tyczące wybranych miast i rzek Polski. Na podstawie dawnych podań tworzyli komiksy,  gry planszowe,  lapbooki i własne opowiadania. Wszystkie zadania wykonywali w grupach.

Do legendy „Grota króla Łokietka” wykonali wielkoformatowy komiks. Do legendy „Jak Utopiec Opole uratował” wykonali gry planszowe. Zrobili nie tylko plansze, ale również instrukcje do gier - zgodne z treścią legendy!

Lapbooki zostały wykonane do „Legendy o Wiśle”. Nie tylko wiadomości przyrodnicze, ale również plan wydarzeń legendy znalazły swoje miejsce w pracach uczniów.

Na zakończenie projektu uczniowie samodzielnie napisali „Legendę o Częstochowie",  ponieważ nasze miasto ma tylko historię o Częstochu,  więc właściwie nie ma swojej legendy. A teraz dzięki uczniom z klasy III b takie opowieści będą się snuły po naszym mieście... Może kiedyś wszyscy będziemy je czytać?

Projekt wymyśliły panie Małgorzata Malczyk i Aleksandra Parzęczewska.