Ogólnopolski Projekt Logopedyczny "Alfabet logopedyczny"

W kwietniu 2024 r. uczniowie uczęszczający na terapię logopedyczną zrealizowali już ostatnie zadania w ramach Ogólnopolskiego Projektu  Logopedycznego "Alfabet logopedyczny".

Tym razem uczniowie rozwiązywali zagadki słuchowe (zadanie "Z jak zgadywanki słuchowe”) oraz grali w memory dźwiękowe (zadanie „U jak ucho słyszy”) - to zadanie szczególnie podobało się uczniom, choć sprawiło im wiele trudności. Dzieci zmierzyły się także z zadaniem „M jak magiczne pudełko" - uczniowie rozpoznawali za pomocą zmysłu dotyku ukryte przedmioty w pudełku i układali z ich nazwami zdania, doskonaląc w ten sposób prawidłową wymowę. Jak zwykle utrwalali artykulację ćwiczonych głosek, dobrze się przy tym bawiąc (zadanie "T jak tajemniczy worek").

Żegnamy się już z projektem - bogatsi o nowe pomysły na prowadzenie zajęć logopedycznych, które prowadzi pani Iwona Wałęska-Wyrwał.